IV LIGA: MŁODZIEŻ W ŚWIEBODZINIE NA PIĄTKĘ

W dniu 1 maja o godzinie 17:00 Warciarze rozegrali zaległe spotkania z Pogonią Świebodzin, które w pierwotnym terminie zostało przełożone z powodu złego stanu murawy.

W spotkaniu swoją szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności mieli młodzieżowcy Warty Gorzów. W podstawowym składzie znalazło się ich aż sześciu. Mecz od początku pod dyktando gości, którzy częściej utrzymywali sie przy piłce raz za razem zagrażając bramce gospodarzy. Pogoń odpowiadała nielicznymi kontrami oraz zagrażała ze stałych fragmentów gry. Do przerwy na prowadzenie wyprowadza nasz zespół Łukasz Kopeć wykorzystując dokładne zagranie Michała Świercza.

Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie, a Warciarze szybko po wznowieniu gry podwyższają wynik za sprawą Michała Świercza. W drugiej połowie Trener Konefał dokonuje kliku zmian, wchodzą zawodnicy zazwyczaj grający w podstawowej jedenastce i podwyższają jakość gry czego efektem są kolejne bramki. Bramki strzelają kolejno Dominik Zakrzewski, Piotr Majerczyk oraz Adrian Gołdyn. Warto zaznaczyć, że dwóch ostatnich czyli Majerczyk i Gołdyn swoimi bramkami, a właściwie sposobem ich strzelenie pobudzili zgromadzoną publiczność na Stadionie w Świebodzinie. Mecz w pełni kontrolowany i 3 pkt. wracają do Gorzowa.

Pogoń Świebodzin – WARTA GORZÓW (0:1) 0:5

(Ł. Kopeć 31′, M. Świercz 48′, D. Zakrzewski 71′, P. Majerczyk 85′, A. Gołdyn 90′)