SPRAWDZIAN Z ZESPOŁAMI Z BUNDESLIGI

Warta Gorzów w swoich planach tego turnieju nie miała. Spontaniczna decyzja o wyjeździe pozwoliła jednak zebrać kolejne cenne doświadczenie.

W Schwerin wystąpić miało sześć klubów niemieckich, Warta oraz jedna ekipa z Czech. Początkowo w Niemczech miała zgrać Dukla Praga. Później na stronie organizatorów pojawił się zespół FC Chomutov, a ostatecznie w Schwerin zagrał FK Banik Sous.

Warta Gorzów rozpoczęła od spotkania z ekipą z Berlina. Gorzowianie dwukrotnie prowadzili po trafieniach Michała Świercza, ale ostatecznie Niemcy za każdym razem doprowadzali do wyrównania i mecz zakończył się remisem 2:2.

W drugim pojedynku, w którym Warciarze zmierzyli się z ekipą z Lipska, to najpierw Niemcy wyszli na prowadzenie 2:0. Chwilę później jedną bramkę zapisał na swoim koncieŁukasz Zeliszewski, a w ostatnich sekundach bramkę samobójczą strzelili sobie nasi rywale i ponownie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Na koniec fazy grupowej Warta zagrała z gospodarzami, z którymi przegrała 0:2. Tym samym z trzeciego miejsca grała w ćwierćfinale. W walce o półfinał gorzowianie spotkali się z FC Anker Wismar. Ta drużyna jednak okazała się zdecydowanie lepsza od naszego zespołu. Warta zakończyła turniej porażką 2:5 i odpadła w ćwierćfinale.

Ostatecznie najlepsza okazała się właśnie drużyna FC Anker Wismar, która w finale pokonała ekipę z Berlina 5:4. W walce o trzecie miejsce MSV Pampow pewnie zwyciężył gospodarzy ze Schwerin 4:1.

Warta w Niemczech wystąpiła w składzie: Rafał Timoszyk, Adrian Gołdyn, Patryk Nidecki, Damian Matela, Michał Świercz, Wojciech Kaczmarek, Łukasz Zeliszewski, Jakub Rosołowicz oraz jako grający trener Mateusz Konefał.

– To było dla nas bardzo fajne doświadczenie i miłe spędzenie czasu. Decyzję o wyjeździe podjęliśmy dość spontanicznie, bo dostaliśmy propozycję kilka dni temu, nie mając tego w planach. Kilka osób z różnych przyczyn nie mogła pojechać, ale znalazła się grupa chętnych, która bardzo fajnie zaprezentowała się na tle obytych już w tego typu turniejach drużyn niemieckich. Podziękowania należą się Piotrowi Reissowi i Adrianowi Wieczorkowi oraz zarządowi Warty Gorzów, bo dzięki tym osobom ten wyjazd doszedł do skutku. Jeśli chodzi o mój występ, to brakowało mi już troszkę spojrzenia na piłkę z dawnej perspektywy, dlatego postanowiłem, że będę reprezentował Wartę będąc zawodnikiem. Za dużo minut nie zagrałem i mam nadzieję, że za bardzo chłopakom nie przeszkadzałem – przyznał Mateusz Konefał, szkoleniowiec Warty.

Warta Gorzów to wspólnych treningów wróci 15 stycznia, a na 20 stycznia ma zaplanowany pierwszy sparing, kiedy to w Barlinku zmierzy się z miejscową Pogonią.

Wyniki Warty:
Warta Gorzów – Tennis Borussia Berlin 2:2
FCI Lipsk – Warta Gorzów 2:2
Warta Gorzów – Meck SN 0:2
Warta Gorzów – FC Anker Wismar 2:5

Dzięki uprzejmości http://www.66-400.pl/

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here