Stadion Warty też był tematem rozmowy ze Zbigniewem Bońkiem

W ubiegły czwartek (tj. 18 kwietnia br.) Lubuski Związek Piłki Nożnej miał przyjemność gościć prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Podczas tego spotkania omówiono szerokorozumiany problem piłki nożnej w naszym województwie, a także inne sprawy dotyczące aktualnych rozgrywek. Prezes Warty rozmawiał także z prezesem PZPN-, Zbigniewem Bońkiem, na temat sytuacji klubu w kontekście gorzowskiego stadionu Warty.

Zbigniew Boniek nie ukrywał swojego niezadowolenia z sytuacji rozwoju piłki nożnej w województwie lubuskim. Jednak jak powiedział nie należy liczyć na dotacje miejskie i pomocy ze strony samorządów, a trzeba będzie skupić się na własnych działaniach i organizowaniu sportu dla dzieci i młodzieży, żeby młode pokolenia mogły wyrastać i wychowywać się w duchu sportowym. Jak powiedział Zbigniew Boniek – To jest najważniejsze.

Nasz prezes Zbigniew Pakuła korzystając z okazji spotkania z prezesem PZPN zwrócił się do Zbigniewa Bońka z prośbą o pomoc i poparcie w sprawie powrotu naszego klubu na stadion przy ul. Dąbrowskiego. Prezes PZPN-u wyraził chęć poparcia i zadeklarował swoje pełne poparcie. Jednak, żeby zachować wszelkie procedury w pierwszej kolejności „interwencję” w tej sprawie podejmie przez LZPN, a następnie struktury krajowe.

Jak po spotkaniu z prezesem PZPN- powiedział Zbigniew Pakuła, prezes naszego klubu, który jednocześnie jest członkiem zarządu LZPN – Jako Lubuski Związek Piłki Nożnej przedstawiliśmy kilka swoich propozycji prezesowi PZPN-u, Zbigniewowi Bońkowi, odnośnie różnych zmian. Prezes Zbigniew Boniek dał nam też wolną rękę jeżeli chodzi o Lubuski Związek Piłki Nożnej. To znaczy, że nie wszystko musimy „przepuszczać” przez szczebel krajowy i będziemy mogli niektóre sprawy uchwalać w gronie LZPN. Odnośnie stadionu przy ul. Dąbrowskiego w Gorzowie Wlkp. zostało złożone pismo na ręce prezesa LZPN-u jak również prezesa PZNP-u. W piśmie zwróciliśmy się z prośbą o pomoc i udzielenie poparcia w sprawie naszego powrotu na stadion przy ul. Dąbrowskiego.  LZPN zadeklarował się poprzeć nasz klub i wystąpi z pisemnym poparciem naszych działań w zakresie stadionu przy ul. Dąbrowskiego. Następnie, z uwagi na zachowanie drogi służbowej, takie poparcie wystosuje PZPN. Teraz pozostaje nam czekać.

Pozostaje mieć nadzieję, że działania prezesa LZPN i PZPN przyczynią się do tego, że będziemy mogli powrócić do dialogu z miastem w sprawie dzierżawy obiektu sportowego na którym narodził się nasz klub.

Autor Artur Szymczak on Sunday, 21 April 2013

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here