Rozpoczęliśmy prace budowlane na stadionie

W dniu dzisiejszym ruszyły prace remontowe na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Mickiewicza w Gorzowie Wlkp. Uchwałą radnych miasto przeznaczyło już na ten cel 300 tys. zł. Pierwsze prace wykonuje firma prezesa Klubu Piłkarskiego Warta, Zbigniewa Pakuły.

– Wchodzimy z pracami remontowymi. Również wejdzie firma, która będzie się zajmować rekonstrukcją i remontem płyty głównej boiska. We własnym zakresie zrobimy wszystkie roboty rozbiórkowe. Być może w ciągu miesiąca rozegramy tutaj pierwszy mecz, ale to zależy jak będzie się zachowywać płyta boiska –mówił Zbigniew Pakuła, prezes Klubu piłkarskiego Warta.

Dziś zdemontowano nieużywaną wiatę, a także zlikwidowano piaskownicę do skoku w dal. Dzięki uprzejmości Akademii Wychowania Fizycznego OSiR zakończył remont hydroforni, woda została już podłączona i oczyszczone studzienki kanalizacyjne. Jak zostanie zaprojektowana bieżnia na obiekcie tego jeszcze nie wiadomo gdyż nie ma ostatecznego projektu. – Prezydent powiedział, że na górnym stadionie ma być bieżnia czterotorowa, natomiast na dolnym sześciotorowa – dodał Włodzimierz Rój. Oba stadiony mają współtworzyć funkcje jednego dużego obiektu sportowego, który mógłby być kompleksowo  wykorzystywany podczas organizowanych zawodów. – Przede wszystkim w najbliższym czasie musimy doprowadzić płytę główną na stadionie lekkoatletycznym do takiego stanu, żeby można było na niej prowadzić treningi, rozgrywać mecze. W zasadzie teraz wchodzi sprzęt specjalistyczny z sianiem trawy, do tego nawóz, odkwaszenie i czekamy miesiąc na efekty. Myślę, że za miesiąc będzie można grać tu w piłkę – powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Włodzimierz Rój.

Nadal nie wiadomo kto i kiedy będzie mógł rozgrywać mecze na tym obiekcie. Jednak jak zaznaczył Prezydent Tadeusz Jędrzejczak boisko ma być dostępne dla wszystkich chętnych, którzy chcieli pograć w piłkę nożną. – Będziemy chcieli umówić się na spotkanie z prezydentem. To wszystko nie jest jasne i oczywiste. Są trzy kluby w Gorzowie z kadrą seniorską, dwa kluby mają swój obiekt. A my chcielibyśmy mieć po prostu wpływ na to kto tu będzie grał i kiedy. Chcemy być brani pod uwagę, a nie znowu mamy być ostatni w tym łańcuszku. Tu chcielibyśmy rozgrywać mecze ligowe, a treningi i tak będziemy mieli na boisku w Kłodawie gdyż w innym przypadku to boiska szybko ulegnie zniszczeniu – dodał Zbigniew Pakuła.

Przypomnijmy, że planowany koszt tej inwestycji (rewitalizacja obiektów sportowych, położonych w rejonie ulic Krasińskiego, Mickiewicza i Wyszyńskiego) opiewać będzie na kwotę ok. 20 mln zł. co pisemnie potwierdził dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Kucharski.

Autor Artur Szymczak on Friday, 11 April 2014

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here