Nadal rozmawiamy na temat powrotu na stadion Warty

W dniu wczorajszym (tj. 5. lutego br.) w gmachu gorzowskiego magistratu Prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak spotkał się z przedstawicielami zarządu Klubu Piłkarskiego Warty. Tematem rozmów była sytuacja byłego stadionu Warty i możliwość powrotu klubu na ten obiekt sportowy. Było to już drugie spotkanie prezydenta Gorzowa Wlkp. z działaczami klubu Warta. Przypomnijmy, że podczas pierwszego spotkania na linii prezydent – działacze klubu Warta padła deklaracja ze strony Prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka, że klub Warta będzie zarządzał obiektami sportowymi nad Kłodawką, tj. dolnym stadionem i górnym, stadionem lekkoatletycznym.

Podczas wczorajszych rozmów prezydent miasta potwierdził, że klub będzie rozgrywał mecze piłki nożnej na w/w obiektach sportowych. Prezydent przedstawił również swoją koncepcję i możliwość powrotu klubu Warty na swój były stadion. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak oznajmił, że na stadionie przy ul. Krasińskiego już wiosną tego roku mają ruszyć prace budowlane. Natomiast sytuacja stadionu lekkoatletycznego nie jest jeszcze jasna i nadal prowadzone są rozmowy z AWF w zakresie przejęcia obiektu przez miasto. – Dolna część, czyli były stadion Warty już na wiosnę będzie remontowana. Pozostaje tylko jeszcze kwestia czy na płycie boiska będzie murawa trawiasta czy sztuczna – powiedział dyrektor KP Warta Tomasz Wesołowski. Podczas planowych prac remontowych również miałaby zostać wyremontowana kładka, nad rzeką Kłodawką, łącząca oba stadiony, która miałaby umożliwić swobodną i bezpieczną komunikację między stadionami. Możliwy jest również „transfer” dotacji finansowej, która była dedykowana dla boiska przy ul. Czereśniowej na inwestycję skierowaną na stadion przy ul. Krasińskiego, jednak wówczas na płycie boiska najprawdopodobniej zostałaby wyłożona sztuczna murawa. Nadal jest również brana pod uwagę opcja „murawy z rolki”. – Osobiście nie chciałbym, żebyśmy tu mieli trawę z rolki, a to dlatego, że z tym się wiążą większe koszty finansowe i żywotność boiska. Sam koszt przygotowania podłoża pod trawę z rolki przekracza koszt „sianego boiska” – dodał prezes KP Warta Gorzów Wlkp., Zbigniew Pakuła.

– Wszystko wskazuje na to, że stadion wróci do rozgrywek piłki nożnej i klub będzie mógł korzystać z tego stadionu. Natomiast w jakich strukturach, tzn. czy OSiR-u czy w formie dzierżawy o tym jeszcze nie chciałbym mówić. Prowadzimy rozmowy z klubem, klub ma również pozyskać środki na nową murawę, czy będzie to konieczne to dokładnie po oględzinach boiska będziemy wiedzieć. Myślę, że górna część pozostanie jako lekkoatletyczna ponieważ nie mamy dzisiaj innego boiska pełnowymiarowego dla lekkoatletów – powiedział dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki gorzowskiego Urzędu Miejskiego, Tomasz Kucharski.

Prace budowlano-remontowe na obiekcie sportowym zlokalizowanym przy ul. Krasińskiego miały nadzorować gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Remontu wymaga boisko, ogrodzenie i zabezpieczenie obiektu, wydzielona część dla kibiców sportu oraz zaplecze administracyjno-gospodarcze umożliwiające zawodnikom swobodne przygotowanie się do zmagań sportowych. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak uważa, że postawienie baraków, które mogłyby pełnić rolę szatni dla zawodników nie jest dobrym i kompleksowym rozwiązaniem, prezydent wstępnie oszacował , że postawnie szatni to kwota ok. 100 tys. zł. Na odbudowę stadionu Warty gorzowscy radni „przesunęli” kwotę 200 tys. zł. – Przewiduje się, że płyta boiska będzie kosztować ok. 100 tys. zł., a my np. moglibyśmy to wykonać za 50 tys. zł. Zależałoby mi na tym, żebyśmy mieli wgląd w prace budowlane ponieważ prace mogą być oszacowane np. na 100 tys. zł., a my bylibyśmy w stanie wykonać to taniej  zaznaczył Zbigniew Pakuła.

Ponadto przedstawiciele klubu Warty mają koncepcję, żeby tuż obok płyty głównej boiska powstało również mniejsze boisko treningowe, gdzie mogłyby odbywać się zajęcia treningowe również dzieci i młodzieży. – Jesteśmy gotowi, żeby pomóc i chcemy uczestniczyć w odbudowie stadionu – zaznaczył Tomasz Wesołowski. Pod koniec miesiąca lutego przedstawiciele Warty mają ponownie spotkać się z prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem i wówczas powinniśmy poznać szczegóły dot. planu zagospodarowania byłego stadionu Warty. Obiekty miałyby być własnością miejską, ale nadal nie zostało ustalone kto miałby zarządzać stadionami. – Po dzisiejszym spotkaniu nadal nic nie wiemy. Wiemy tylko tyle, że na wiosnę mają ruszyć prace budowlane, natomiast kto i na jakich zasadach będzie tym zarządzał to tego nie wiemy –podsumował prezes Zbigniew Pakuła.

Autor Artur Szymczak on Thursday, 6 February 2014

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here