Jest realna szansa na powrót na stadion Warty

W dniu dzisiejszym Zarząd Klubu Piłkarskiego Warty Gorzów Wlkp. spotkał się z Prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem. Tematem rozmów był stadion Warty i możliwość powrotu KP Warty na ten obiekt sportowy. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak wyraził swoją aprobatę co do tej inicjatywy, ponadto wyartykułował swoją wizję i koncepcję miasta na przyszłość stadionów nad Kłodawką.

Spotkanie z prezydentem Gorzowa Wlkp. okazało się być bardzo owocne i najprawdopodobniej już niebawem powinniśmy rozgrywać swoje mecz ligowe na płycie boiska gdzie obecnie znajduje się stadion lekkoatletyczny AWF-u. Jak powiedział Prezydent Tadeusz Jędrzejczak – Ja bym chciał, żeby w piłkę można było grać na górnej części i na dolnej. Górna część jest w dobrym stanie technicznym ponieważ AWF dotychczas dbał o ten obiekt, a my chcemy ten stadion kupić. Z założenia powstać ma obiekt sportowy składający się z górnej części (obecny stadion lekkoatletyczny) oraz części dolnej. Być może nasz klub dysponować wówczas będzie także boiskiem treningowym, które znajdowałoby się na dolnej części kompleksu gdyż jak powszechnie wiadomo boisko na którym rozgrywane byłyby mecze ligowe nie może być „ponadnormatywnie” eksploatowane. – Spotkanie z panem prezydentem było bardzo owocne dowiedzieliśmy się jakie plany ma pan prezydent dotyczące stadionu Warty. Myślę, że po nowym roku będziemy mieli jeszcze milsze wiadomości dotyczące górnego i dolnego boiska. Niebawem powinniśmy wrócić na stadion Warty – dodał Tomasz Wesołowski, Dyrektor KP Warta Gorzów Wlkp.

Przypomnijmy, że już wcześniej Zbigniew Boniek, Prezes PZPN-u zadeklarował się, że PZPN ufunduje murawę dla klubu Warty gdy tylko klub wejdzie na swój były stadion jako administrator. Po dzisiejszym spotkaniu zarządu KP Warta z prezydentem Gorzowa Wlkp. deklaracja Zbigniewa Bońka będzie mogła się ziścić w przyszłym roku. Działacze naszego klubu potwierdzili ponownie, że prace remontowe na stadionie wykonają we własnym zakresie. – Panowie proponują włączenie się w organizację płyty na stadionie dolnym. Natomiast my chcemy też kupić górny obiekt od Akademii Wychowania Fizycznego – dodał Prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

Na początku przyszłego roku Prezydent Tadeusz Jędrzejczak ma się ponownie spotkać z zarządem klubu i mają zostać ustalone szczegóły dalszych działań dot. kompleksu sportowego położonego w niecce nad Kłodawką. – Obiekt będzie miejski, natomiast KP Warta będzie jego administratorem. Na wiosnę przyszłego roku zrobimy modernizację dolnego obiektu, a górną płytę będziemy utrzymywali z pieniędzy OSiR-u – uzupełnił Prezydent Tadeusz Jędrzejczak. Zbigniew Pakuła, Prezes KP Warty nie krył swojego zadowolenia i jak powiedział  – Spotkanie z panem prezydentem przebiegło pomyślnie. Jesteśmy miło zaskoczeni wizytą u pana prezydenta. Myślę, że wspólnie z miastem jesteśmy w stanie osiągnąć cel – czyli pozyskanie tego boiska, żeby ono funkcjonowało i żyło. Żeby dzieci z tego rejonu miasta mogły rozwijać swoją pasję, którą jest piłka nożna. Następne spotkanie z panem prezydentem mamy po nowym roku i wówczas więcej szczegółów będziemy znali.

Autor Artur Szymczak on Thursday, 19 December 2013

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here