VIII KOLEJKA – WARCIARZE BEZLITOŚNI NA SWOIM TERENIE!

Ósma kolejka ligowych zmagań za nami. Warciarze w pojedynku z Syreną Zbąszynek byli absolutnie bezlitośni, odnosząc tym samym siódme zwycięstwo z rzędu! Sobotniego popołudnia widzowie zgromadzeni na stadionie przy Krasińskiego oglądali aż osiem bramek, z czego siedem autorstwa Naszego zespołu.

Warciarze od początku spotkania ostro ruszyli na bramkę przyjezdnych. Sytuacji od pierwszych minut było co nie miara. Pierwsze okazje stworzyli sobie Przybyła i Posmyk, jednak ich próby okazały się bezskutecznie. Strzelanie w 18 minucie meczu rozpoczął bardzo dobrze dysponowany tego dnia Dawid Ufir. Na kolejnego gola kibice czekali 20 minut – wynik na 2:0 precyzyjnym uderzeniem podwyższył Sebastian Surmaj. Jeszcze przed zmianą stron do siatki trafił również Paweł Posmyk.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie poza jedną z niewielu sytuacji gości, po której sędzia wskazał na wapno. Z rzutu karnego honorowe trafienie dla Syreny zdobył Gracjan Lewicki. Mimo niefortunnego początku drugiej połowy Warciarze szybko wrócili na swoje właściwe tory. Podobnie jak w pierwszej odsłonie tak i w drugiej, strzelanie dla Naszej drużyny rozpoczął Ufir.

Chwilę po zdobyczy bramkowej ten sam zawodnik po raz kolejny siał postrach na prawym skrzydle boiska. W 62 minucie Dawid do dwóch goli dorzucił asystę – do jego dośrodkowania najwyżej w polu karnym wyskoczył Posmyk, który uderzył piłkę głową na tyle dokładnie, że ta wpadła do bramki. Tego dnia swoim kolegom kroku postanowił dotrzymać Surmaj, który również w tym spotkaniu zaliczył drugiego gola. Strzeleckie show zakończył Eryk Tyszenko, który na dwie minuty przed końcem spotkania popisał się fantastycznym uderzeniem z powietrza.

🔚 Warta Gorzów 7:1 (3:0) Syrena Zbąszynek
📆 21 września ⏰ 17:00 🏟 Stadion Warty