III LIGA: W MECZU DERBOWYM PODZIAŁ PUNKTÓW

W minioną sobotę na stadionie przy ul. Olimpijskiej odbyły się Gorzowskie Derby na poziomie III Ligii.

Warta podejmowała „u siebie” rywala zza miedzy Stilon Gorzów. Spotkanie nie było z gatunku pierwszych spotkań ligowych gdzie zazwyczaj jesteśmy świadkami „piłkarskich szachów” a rywale bezpiecznie badają się na wzajem. Mecz od początku był otwarty, obfitujący w sytuacje bramkowe, głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Na trybunach zgromadziło się wielu sportowych sympatyków lecz do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0.

Po przerwie w 51 minucie meczu Stilon po rzucie rożnym wychodzi na prowadzenie za sprawą Jakuba Okuszko. Granatowo-bordowi zareagowali właściwie na tę sytuacje i przystąpili do ataków w celu odrobienia strat. Udaje się to po 20 minutach za sprawą Łukasza Żeliszewskiego, który głową pokonuje bramkarza rywali. Mimo jeszcze kilku sytuacji jak i kontrowersji kolejnej bramki tego dnia nie ujrzeliśmy.

W derbach podział punktów lecz SPORTOWY GORZÓW tego dnia na pewno zwycięża, co pokazuje, że w tym mieście jest zapotrzebowanie na piłkę na wysokim poziomie.