IV LIGA: SZPROTAWA MOCNIEJSZA W 29 KOLEJCE

W ramach przedostatniego meczu tegorocznych rozgrywek IV Ligi Lubuskiej zespół Warty Gorzów ponownie udał się do Szprotawy gdzie zmierzył się z miejscową Sprotavią.

Zespół gospodarzy podwójnie zmotywowany na to spotkanie od pierwszej minuty grał bardzo konsekwentnie i zdyscyplinowanie. Widmo spadku dodatkowo podniósł poziom koncentracji. Pierwsza połowa to przyzwoita gra naszego zespołu i kontry Szprotawy. Gospodarze oddawali liczne strzały w kierunku bramki Chizykova z niemalże każdej pozycji. Do przerwy wyniki bezbramkowy.

Po przerwie dokonujemy 5 zmian i obraz gry nieco się zmienił. Zespół gospodarzy co raz odważniej wchodził na naszą połowę co przynosi efekt w postaci bramki, która dodatkowo uskrzydliła gospodarzy. Warta konsekwentnie grała piłką, próbując przedostać się przez szczelną tego dnia linię defensywną Sprotavi brakuje jednak strzałów na bramkę. Gospodarze podobnie jak w pierwszej odsłonie oddają strzały na bramkę w każdej możliwej sytuacji i po jednej z nich dobrym uderzeniem z powietrza popisuje się Kalu i mamy 2:0. Wynik spotkania ustala ponownie Kalu, wykorzystując dośrodkowanie i finalizując je uderzenie głową do bramki Warciarzy. Tego dnia uznajemy wyższość gospodarzy i do Gorzowa wracamy niestety bez punktów.

Sprotavia Szprotawa – WARTA GORZÓW (0:0) 3:0

I Połowa skład: Chizykov – Jarząbek, Surowiecki, Sadowski, Griganiec – Siwiński, Bondaruk, Szałas, Świercz, Ufir – Kopeć

II Połowa skład: Chizykov – Gołdyn, Surowiecki, Nidecki, Klebieko – Grzywaczewski, Bondaruk, Kolasa, Griganiec, Ufir – Kopeć

Kolejne spotkanie ->16.06.2018 STADION WARTY 17:00 Przeciwnik: Odra Bytom Odrzański