IV LIGA: WYGRANA W NIESPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH

W sobotę 21 kwietnia zespół Warty Gorzów udał się do Zbąszynka gdzie na świetnym obiekcie sportowym rywalizował z ZAP Syreną.

Podczas spotkania, można było poczuć atmosferę prawdziwego spotkania ligowego. Doskonale przygotowana murawa, trybuny wypełnione oraz cała organizacja obiektu sportowego w Zbąszynku. Jednak od pierwszej minuty spotykamy się ze sporymi nieprzyjemnościami ze strony trybun na co nie reagują nasi zawodnicy. W 18 minucie po dobrej oskrzydlającej akcji Warta wychodzi na prowadzenie za sprawą Piotra Majerczyka, który zachował czujność do końca i mocną dobitką skierował piłkę do siatki gospodarzy. Po bramce nasz zespół w dalszym ciągu kontrolował spotkanie nadziewając się kilkukrotnie na groźne kontrataki gospodarzy. Nic nie wskazywało na to, żeby wynik miał ulec zmianie do przerwy. Jednak w 45 min spotkania dłuższa piłka zagrana w nasze pole karne gdzie nie było stworzone żadne zagrożenie i sędzia główny nie reaguje lecz po sygnalizacji sędziego liniowego został podyktowany rzut karny. Z tą decyzją nie mógł się pogodzić nasz Trener gdyż sędzia główny jak widać na materiałach wideo był znacznie bliżej całej sytuacji więc podjęcie decyzji o rzucie karnym nastąpiło w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Minuta 45+4 gospodarze wykorzystują rzut karny po czym arbiter zakończył pierwszą połowę. W przerwie nastąpiła jeszcze ostra wymiana zdań pomiędzy szkoleniowcem Warciarzy, który nie zgadzał się z decyzją o rzucie karnym a sędzią głównym spotkania.

Po przerwie decyzją sędziego Mateusz Konefał został oddelegowany na trybuny, Warciarze w dalszym ciągu dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Gospodarze postawili trudne warunki liderowi IV Ligi lecz nie ustrzegli się błędów. Jeden z nich wykorzystuje Dawid Ufir w 68 min. Obrońca gospodarzy zagrywa głowa piłkę do bramkarza, który w tym samym momencie wyszedł do piłki. Dawid strzela do pustej bramki i mamy 1:2. Do końca spotkania Zbąszynek ambitnie walczył o bramkę wyrównującą jednak ta sztuka się nie udaje. Warta wywozi kolejne bardzo cenne 3 pkt i robi duży krok w kierunku 3 Ligi.

Dziękujemy za wsparcie naszych kibiców, którzy wpierali nasz zespół przez 90 min.