SPARING: POLONIA SKUTECZNIEJSZA W MECZU SPARINGOWYM

W minioną sobotę Warta Gorzów rozegrała swój drugi mecz sparingowy. Tym razem wybraliśmy się do Słubic gdzie mogliśmy skorzystać z boiska ze sztuczną nawierzchnią w meczu z Polonią.

Mecz bardzo wyrównany, w którym było widać, że nasi zawodnicy są w okresie przygotowawczym a nogi są nadal ciężkie. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji jednak żaden zespół nie znalazł drogi do bramki. Zarówno w pierwszej połowie jak i drugiej Warciarze zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce jednak nie przełożyło się to na dorobek bramkowy. Zabrakło wykończenia przy dogodnych sytuacjach co zemściło się w późniejszej części meczu gdy to gospodarze zdobywają bramkę po bardzo mocnym uderzeniu za pola karnego oraz głową z rzutu rożnego po błędach przy kryciu. Była to również kolejna okazja do zaprezentowania się dla wychowanków naszej Akademii .

Mecz podsumował trener Mateusz Konefał – Byliśmy po bardzo intensywnym tygodniu , w naszych poczynaniach było dużo niedokładności , brak czucia piłki oraz błędy indywidualne. Mimo wszystko staraliśmy się utrzymywać przy piłce co wychodziło nam momentami dobrze. Nie stworzyliśmy sobie za dużo sytuacji ale na poprawę gry w fazie finalizacji przyjdzie jeszcze czas. Następny mecz również rozegramy na podobnym zmęczeniu i to już będzie ostatni mecz w którym będziemy szukać różnych alternatyw które mogą nas spotkać podczas sezonu.

Następnym rywalem Warty będzie drużyna Falubazu Zielona Góra.

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here