Zostań Partnerem Klubu Piłkarskiego WARTA

KP WARTA to najstarszy gorzowski klub piłkarski. W 1945 r., po zakończeniu II Wojny Światowej nasz klub rozpoczął szkolenie młodzieży i przystąpił do rywalizacji sportowej. Podczas wieloletniej historii mieliśmy wiele wzlotów i upadków przy czym zdobyliśmy wiele medali i wyróżnień. Do połowy lat 70-tych ubiegłego wieku piłkarze WARTY uczestniczyli w wielu rozgrywkach futbolowych na różnych poziomach ligowych w kategorii seniorskiej jak również juniorskiej.

W roku 1995 KP WARTA Gorzów Wlkp. obchodziła swój 50-ty jubileusz swojego istnienia. W perspektywie finansowej kolejne lata okazały się również niekorzystne dla naszego klubu i to spowodowało pewne perturbacje co w konsekwencji zaowocowało zawieszeniem działalności naszego klubu.

W 2008 roku grupa zapaleńców powołała do życia ponownie sekcję piłkarską WARTY i niczym feniks z popiołów klub się reaktywował. Jednak cel, który nam przyświeca to szkolenie i wychowanie w duchu sportowym dzieci oraz młodzieży. Dlatego też już od samego początku kładziemy szczególny nacisk właśnie na szkolenie najmłodszych piłkarzy, które rozpoczynają zajęcia sportowe już w wieku przedszkolnym Natomiast w przyszłym roku obchodzić będziemy 70-lecie KP WARTA i w związku z tym na wyremontowanym stadionie przy ul. Krasińskiego zaplanowana jest uroczystość oficjalna oraz odbędzie się towarzyski mecz z zaprzyjaźnionym klubem piłkarskim. W obchodach rocznicowych udział wezmą także władze PZPN-u oraz LZPN. W związku z przyszłoroczną uroczystością zwróciliśmy się również do prezydenta miasta Gorzowa Wlkp. z prośbą o objęcie honorowym patronatem jubileuszu naszego klubu.

Strategia klubu oraz jasno sprecyzowane cele spowodowały, że w przyszłym sezonie nasz pierwszy zespół będzie rywalizował w Klasie Okręgowej. Pozyskujemy kolejnych doświadczonych zawodników i w założeniu nasza wspinaczka do drabince ligowej ma mieć swoją kontynuację. Jednak polityka Klubu Piłkarskiego WARTA w sposób szczególny bazuje i stawia na szkolenie sekcji dziecięcej oraz młodzieżowej.

Zwracamy się do regionalnych firm i przedsiębiorstw, ale również do osób prywatnych z zaproszeniem do dołączenia do naszego klubu na zasadach Partnerstwa i prosimy o możliwe wsparcie finansowe KP WARTA. Środki pozyskane od Partnerów naszego klubu przeznaczone będą tylko i wyłącznie na zakup niezbędnego sprzętu sportowego, który umożliwi realizację naszych działań w zakresie szkolenia piłkarskiego.

Wkrótce powrócimy na nasz były obiekt sportowy w centrum miasta Gorzowa Wlkp. Notabene naszym Partnerom możemy zaoferować możliwość wystawienia swoich banerów reklamowych na stadionie przy ul. Krasińskiego, które byłyby eksponowane podczas naszych meczów ligowych.

Autor Artur Szymczak on Saturday, 5 July 2014

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here