Zawodnik Warty dwukrotnym mistrzem Polski. Przed nim mistrzostwa świata.

15. lutego 2014 r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W kat. 35 lat. wziął udział zawodnik gorzowskiego klubu Warta, Marcin Mierzejewski, który zdobył 2 złote medale. Na dystansie 60 m oraz na dystansie 200 m. Na dystansie 60 m osiągnął czas 7,30 sek., warto zaznaczyć, że halowy rekord Polski (z roku 2011) w tej kategorii, należący do Marcina Krzywańskiego, wynosi 7,16 sek. – Zawodnicy byli ze wszystkich stron Polski i startowali we wszystkich kategoriach. Dla fanów innych dyscyplin można podać takie ciekawostki jak rekordy min. Roberta Korzeniowskiego w chodzie na różnych dystansach lub w ciężarku Szymona Ziółkowskiego. To najlepsi weterani polskiego i światowego sportu i chociaż ich wyniki są praktycznie nie osiągalne, ale nazwiska zachęcają do uprawiania sportu – mówił Marcin Mierzejewski.

 

Biegacz z Warty chciałby aby przy klubie Warta została utworzona sekcja lekkiej atletyki – Już teraz chce się do nas przyłączyć grupa ok. 20. osób, które biegają w maratonach i innych zawodach – dodał Marcin Mierzejewski. Pomysł złotego medalisty ze Spały ma szansę na realizację tym bardziej, żeby się świetnie wkomponować w koncepcję prezydenta miasta Gorzowa Wlkp. który planuje modernizację obiektów sportowych nad Kłodawką gdzie również mają powstać bieżnie lekkoatletyczne. Można byłoby wykorzystać możliwości nowoczesnych stadionów i przy tym zachęcić mieszkańców do zdrowego stylu życia i uprawiania sportów. – Chcielibyśmy, żeby to poszło w świat. Jest grupa ludzi, którzy chcą trenować lekką atletykę. Myślę też, że jest to także głos większości mieszkańców naszego miasta. Jesteśmy trochę starsi, ale mam taką nadzieję, że chętne będą dzieci i młodzież do biegania. Lekkoatletyka strasznie kuleje w naszym mieście i bardzo zależy nam na propagowaniu tego wspaniałego sportu – dodał Marcin Mierzejewski.

 

Sprinter z klubu Warta chciałby przede wszystkim zaszczepić u młodzieży tzw. „bakcyla biegacza”. Może gdy dzieci i młodzież zobaczą, że weterani mogą osiągać sukcesy to zachęci to do biegania najmłodszych. – Ludzie chcieliby trenować, ale prawda jest taka, że obecnie w Gorzowie nie mamy warunków do tego – mówił Marcin Mierzejewski. Ostatni wynik Marcina Mierzejewskiego był tylko trochę słabszy od wyniku Marcina Krzywańskiego, który jest jednym z najlepszych sprinterów w historii polskiej lekkiej atletyki. – W każdych zawodach udaje mi się poprawić czas, może w Budapeszcie uda mi się zbliżyć do wyniku Marcina Krzywańskiego. Mimo tego, że jest to tylko zabawa to przy okazji promuje trochę nasz klub i miasto ponieważ zawody odbywają się pod patronatem Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – zaznaczył M. Mierzejewski.

 

Wkrótce rozpoczną się prace remontowe na gorzowskim obiekcie sportowym przy ul. Krasińskiego, tj. na byłym stadionie Warty, gdzie również prezydent miasta Gorzowa Wlkp. planuje wybudować bieżnię. W związku z tym, że pojawiają się nowe perspektywy biegacz z Warty chciałby zachęcić młodzież do uprawiania sportów. – Brakującym ogniwem spajającym wszystko w całość jest osoba z doświadczeniem, która mogłaby zając się poprowadzeniem  zajęć treningowych. Z reguły miasta wspierają takie inicjatywy, które propagują zdrowy styl życia i zachęcają do uprawiania sportów dzieci i młodzieży Będę naciskał, żeby przy klubie Warta powstała sekcja lekkoatletyczna, możliwości się pojawiają i chętni także –zaznaczył Marcin Mierzejewski.

 

W dniach 25-30 marca br. w Budapeszcie odbędą się Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji przystąpi 3821. zawodników, w tym 78. reprezentantów Polski. Liderem naszej reprezentacji jest trzykrotny olimpijczyk (Ateny, Pekin, Londyn) Grzegorz Sudoł, który wystartuje w chodzie na 10 km. Marcin Mierzejewski będzie reprezentował Polskę w biegu na 60 m i 200 m.

 

Na zakończenie Marcin Mierzejewski powiedział – Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie prezesowi klubu Zbyszkowi Pakule. Również  podziękowania dla Jana Stronczyńskiego, naszego klubowego trenera i fizjoterapeuty, który pomaga nam walczyć z kontuzjami. 

Autor Artur Szymczak on Wednesday, 5 March 2014

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here