Wszyscy chcą powrotu na stadion Warty

Od dłuższego już czasu zabiegamy o możliwość powrotu naszego klubu na były stadion Warty, który znajdował się przy ul. Krasińskiego w Gorzowie Wlkp. Podjęliśmy próby kontaktu z Prezydentem Miasta Gorzowa Wlkp., Tadeuszem Jędrzejczakiem, żeby przekonać prezydenta do słuszności reaktywowania tego obiektu i naszego powrotu „do macierzy”. Niestety nasze działania nie spotkały się ze zrozumieniem i prezydent odrzucił naszą koncepcję.

Przypomnijmy, że Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zadeklarował się, że PZPN ufunduje dla klubu murawę gdy tylko Warta nabędzie prawa do dzierżawy obiektu sportowego przy ul. Krasińskiego. Ponadto nasi działacze wyrazili chęć odbudowy stadionu we własnym zakresie przy niewielkim wsparciu finansowym miasta. – Ja bym chciał wrócić do lat świetności tego stadionu i nie wyobrażam sobie tam osiedla mieszkaniowego. To jest piękne centrum miasta, a dzisiaj jest to takiej miejsce, którego możemy się wstydzić. Chciałbym, żeby tam wrócił sport i chciałbym, żeby to było takie miejsce, gdzie przejeżdżając pięknymi ulicami Gorzowa z równym asfaltem będziemy mogli się cieszyć i patrzeć jak nasze dzieci i wnuki tam grają w piłkę i nie tylko – powiedział nam Robert Surowiec, gorzowski radny z klubu Platformy Obywatelskiej.

Warto podkreślić, że obecnie szkolimy i wychowujemy sportowo młodzież gorzowską i odnosimy już pierwsze znaczące sukcesy. Wkrótce działacze naszego klubu zwrócą się do Prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka z prośbą o spotkanie i rozmowę w kwestii użyczenia stadionu przy ul. Krasińskiego i ufamy, że nasze działania zostaną docenione i spotkają się z aprobatą prezydenta Gorzowa Wlkp.

Obecnie można wyraźnie zauważyć poruszenie społeczne w naszym mieście w kwestii stadionu Warty i powrotu naszego klubu na ten stadion, inicjatywę tą popierają również gorzowscy radni. Mateusz „Nurson” Nurkiewicz postanowił wesprzeć nasze działania i specjalnie na okoliczność naszych zmagań w zakresie powrotu na obiekt przy ul. Krasińskiego skomponował utwór muzyczny.

 

 

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here