Kontuzja Kacpra Kikuta, będzie pauzował

Kacper Kikut, nasz młodzieżowiec grający na pozycji pomocnika, podczas wczorajszego sparingu z Piastem doznał bardzo poważnej kontuzji kolana. Jak powiedział Kacper Kikut – Przy wybijaniu piłki wjechał mi zawodnik z Karnina z bara i upadłem na to lewe kolano.  Tuż po meczu młodzieżowiec z urazem kolana został przewieziony do szpitala.

Po badaniu ultrasonograficznym Krzysztof Chrobrowski, specjalista chirurgii urazowej i ortopedii. Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedii Szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., stwierdził, że więzadło kolana lewego zostało lekko zerwane. W konsekwencji oznacza to, że kolano Kacpra Kikuta będzie operowane ponieważ więzadła nie regenerują się i będzie wymagana interwencja chirurga. Obecnie Kacper Kikut oczekuje na badanie rezonansu magnetycznego po którym lekarze podejmą decyzję dot. operacji kolana. Obecnie młody pomocnik Warty przebywa w szpitalu w oczekiwaniu na dalsze decyzje lekarskie. Jak dodaje Kacper Kikut – Ogólnie kolano boli, ale jak podają mi kroplówkę to ból ustępuje na jakiś czas. A tak to w ogóle ruszać nogą nie mogę.

Naderwanie więzadeł kolana (częściowe uszkodzenie) jest urazem powszechnym  szczególnie stawu skokowego.W przypadku Kacpra Kikuta leczenie będzie polegało na artroskopowym obkurczeniu więzadła. Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i umożliwia szybki powrót do sprawności. Po tak poważnej kontuzji nasz zawodnik może być „wykluczony” z rozgrywek nawet do 6 miesięcy od momentu wystąpienia urazu.

Autor Artur Szymczak on Wednesday, 3 April 2013

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here