Konferencja prasowa Warty – nowy zarząd, nowe strategie i działania.

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa na której omówiliśmy sprawy organizacyjne w naszym klubie, a także kwestie stricte sportowe, które szczegółowo przedstawił nasz szkoleniowiec Sławomir Bednarczyk. Sprawą priorytetową naszego klubu jest utrzymanie w klasie okręgowej, co uwzględniając wzmocnienia drużyny nie powinno stanowić większego problemu. Ale też, decyzją zarządu, sprawą bardzo istotną będzie nasz powrót na stadion przy ul. Dąbrowskiego. Kolejnym elementem, jakim klub stawia sobie za cel to szkolenie dzieci i młodzieży.

Oficjalnie można już powiedzieć, że prezesem naszego klubu jest Zbigniew Pakuła, który z przyczyn osobistych nie mógł uczestniczyć we wczorajszej konferencji. Jednak wszystkie podjęte decyzje i uchwalenia uzyskały swoje poparcie i akceptację u Prezesa Zbigniewa Pakuły już wcześniej. Wiceprezesem Warty, jednogłośnie wybranym, został Dariusz Mazowiecki, a funkcję dyrektora będzie piastował Tomasz Wesołowski, związany z klubem już od dłuższego czasu. Są to duże zmiany w naszym klubie, ale podyktowane są złożeniami i priorytetami nowego zarządu Warty. Rozmowy z Dariuszem Mazowiecki były prowadzone już od jakiegoś czasu, jednak dopiero w dniu wczorajszym funkcja, jaką będzie pełnił została formalnie parafowana. Dariusza Mazowieckiego charakteryzuje przede wszystkim duża charyzma, ale także stanowczość, determinacja i zaangażowanie w realizowany projekt. Także bez wątpliwości Dariusz Mazowiecki wspólnie ze Zbigniewem Pakuła tworzą idealny duet sterników Warty, który pozwoli naszemu klubowi „powrócić do gry”. Sprawą priorytetową dla naszego klubu będzie utrzymanie się w lidze okręgowej, kolejną decyzję jaką podjęli działacze to kontynuowanie rozmów z władzami miasta o możliwości wydzierżawienia obiektu sportowego przy ul. Dąbrowskiego i tym samym nasz powrót na boisko gdzie narodził się Klub Piłkarski Warta. Kolejnym elementem strategicznym dla Warty będzie szkolenie i edukacja sportowa dzieci i młodzież z Gorzowa Wlkp. i okolic.

Zagadnienia sportowe skrupulatnie przedstawił nasz szkoleniowiec Sławomir Bednarczyk. Jak wiadomo nasza drużyna dokonała pewnych uzupełnień kadrowych i pozyskaliśmy nowych zawodników, którzy mają już za sobą wiele godzin spędzonych na murawie i posiadają duże doświadczenie, a także umiejętności. Jak przyznał Sławomir Bednarczyk – Myślę, że nasze wzmocnienia są dosyć poważne jak na tą ligę. W sparingach pokazali, że są to zawodnicy decydujący o obliczu zespołu i poukładani piłkarsko. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i utrzymamy się w klasie okręgowej bez większego problemu. W konferencji wziął także udział Karol Dębski, który jest nowym zawodnikiem w zespole, ale już posiada spory bagaż doświadczenia. Jak przyznał Karol Dębski – Warta zgłosiła się do mnie jako pierwsza, a przekonała mnie osoba trenera Sławomira Bednarczyka, którego znam jeszcze z Witnicy.

Obecnie wyznaczeni działacze skupią się na pozyskaniu sponsorów dla naszego klubu, co ma umożliwić w kolejnym sezonie ekspansję sportową Warty. Poza tym nieustannie będziemy pracować nad wizerunkiem naszego klubu. Natomiast zadaniem, na rundę wiosenną, naszego szkoleniowca jest utrzymanie się w klasie okręgowej. A w sezonie 2013/2014 zdecydowana walka o awans do IV ligi, a także szkolenie dzieci i młodzieży. Sławomir Bednarczyk to doświadczony trener, któremu bez chwili zawahania i z pełnym zaufaniem oddaliśmy drużynę.

Zawodnicy, którzy dołączyli do naszego zespołu: Sławomir Bednarczyk (grający trener), Robert Gaca (wcześniej: GKP Gorzów Wlkp., Amica Wronki, Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Czarni Żagań, Unia Janikowo, Czarni Żagań, Polonia Słubice, Dąb Dębno), Karol Dębski (wcześniej: Łucznik Strzelce Krajeńskie, Czarni Witnica, Piast Gorzów-Karnin), Kacper Kikut (wcześniej: Amica Wronki), Bartosz Augustyniak (wcześniej: UKS SMS Łódź , Kasztelania Santok), Przemysław Broniek (Kłos Małyszyn, Galaktica Dzierżów, Piast Karnin, FC Kłodawa 13).

Autor Artur Szymczak on Saturday, 13 April 2013

Obserwuj nas na:

Dodaj komentarz

Top

Facebook User Timeline

Close
click here